agentiadecroaziere.com

LINII DE CROAZIERA

Mobil: 0761 61 89 92 | 0761 61 76 06

E-mail: office@agentiadecroaziere.com | www.facebook.com/Agentiecroaziere

MSC VIRTUOSA

1469 €

CROAZIERA IN LISABONA SI CANARE

CROAZIERA IN LISABONA SI CANARE

Nava de croaziera: MSC VIRTUOSA

Durata: 14 nopti / 15 zile

Port imbarcare/debarcare: Southampton, UK

Date imbarcare: 7 Sept, 25 Oct 2024

MSC Virtuosa christened in Dubai: Travel Weekly

Rezerva online

DETALII ITINERARIU

Pentru imbarcarea din 7 Septembrie 2024:

Day Date Port Arrival Departure
Saturday 7/9/2024 Southampton, United Kingdom 18:00
Sunday 8/9/2024 At Sea
Monday 9/9/2024 At Sea
Tuesday 10/9/2024 Lisbon (Cascais), Portugal 07:00 16:00
Wednesday 11/9/2024 Cadiz (Seville), Spain 10:00 20:00
Thursday 12/9/2024 Casablanca (Marrakech), Morocco 07:00 20:00
Friday 13/9/2024 At Sea
Saturday 14/9/2024 Arrecife de Lanzarote (Canary Is.), Spain 07:00 19:00
Sunday 15/9/2024 Las Palmas de G.Canaria (Canary Is.), Spain 07:00 19:00
Monday 16/9/2024 Santa Cruz de Tenerife, Spain 07:00 17:00
Tuesday 17/9/2024 Funchal (Madeira Is.), Portugal 09:00 17:00
Wednesday 18/9/2024 At Sea
Thursday 19/9/2024 Vigo, Spain 10:00 17:00
Friday 20/9/2024 At Sea
Saturday 21/9/2024 Southampton, United Kingdom 07:00

Pentru imbarcarea din 25 Octombrie 2024:

Day Date Port Arrival Departure
Friday 25/10/2024 Southampton, United Kingdom 18:00
Saturday 26/10/2024 At Sea
Sunday 27/10/2024 At Sea
Monday 28/10/2024 Lisbon (Cascais), Portugal 07:00 16:00
Tuesday 29/10/2024 Cadiz (Seville), Spain 10:00 20:00
Wednesday 30/10/2024 Casablanca (Marrakech), Morocco 07:00 20:00
Thursday 31/10/2024 At Sea
Friday 1/11/2024 Funchal (Madeira Is.), Portugal 09:00 17:00
Saturday 2/11/2024 Santa Cruz de Tenerife, Spain 09:00 19:00
Sunday 3/11/2024 Las Palmas de G.Canaria (Canary Is.), Spain 07:00 19:00
Monday 4/11/2024 Arrecife de Lanzarote (Canary Is.), Spain 07:00 14:00
Tuesday 5/11/2024 At Sea
Wednesday 6/11/2024 Vigo, Spain 10:00 17:00
Thursday 7/11/2024 At Sea
Friday 8/11/2024 Southampton, United Kingdom 07:00

TARIFE VALABILE IN MOMENTUL OFERTARII

Data Imbarcare

Cabina Interioara

Cabina Exterioara Cabina cu Balcon Taxe portuare
07/09/2024 1889 € 2309 € 2559 € 250 €
25/10/2024 1469 € 1799 € 2059 € 250 €

Tarifele sunt valabile pentru persoanele cazate in cabine duble si nu includ taxele portuare.

ATENTIE!
Liniile de croaziere isi pot modifica tarifele fara o atentionare prealabila!
Pentru a bloca o cabina la tariful zilei, va rugam sa contactati Agentia de Croaziere:
office@agentiadecroaziere.com sau : 0761618992

DETALII DESPRE VAS

MSC VIRTUOSA

Lansata in 2020, MSC VIRTUOSA este denumita dupa cuvantul „virtuos”, care semnifica abilitati ridicate intr-un domeniu de activitate. Astfel, MSC Virtuosa aduce un omagiu talentului, priceperii si experientei arhitectilor MSC Cruises, care au proiectat aceasta clasa de nave inovatoare.

MSC Virtuosa si sora sa, MSC Grandiosa, sunt cele mai mari nave din flota MSC Cruises. Caracteristicile lor impresionante se reunesc intr-o armonie perfecta pentru a oferi experienta unei vacante ideale. Spectacole grandioase noi,oferite de MSC, alaturi de primul barman umanoid robotizat de pe mare, sunt doar cateva dintre inovatiile de la bordul navei MSC Virtuosa, una dintre cele mai avansate nave de croaziera din punct de vedere ecologic.

Construit in: 2020 Constructor: Chantiers de l’Atlantique
Numarul echipajului, nationalitate: 1704, Internationala Capacitate pasageri: 6334
Viteza medie: 18 noduri Viteza maxima: 22,2 noduri
Lungime: 331 m Latime: 43 m
Nr punti accesibile: 14 Stabilizator: Da
Numarul de cabine: 2421 Numarul baruri: 20
Numarul de restaurante: 12 Numarul de piscine: 5

TARIFUL INCLUDE:

  • Cazarea in cabina aleasa, echipata cu tot confortul: dus privat si wc, aer conditionat, telefon, seif, uscator de par, muzica si TV
  • Pensiune completa cu mai multe mese in timpul zilei: ceai si cafea pe punte pentru cei matinali, mic dejun, pranz, ceai dupa-amiaza, pizza si snack-uri, cina si bufet la miezul noptii
  • Receptie organizata de catre Capitan si serate cu meniuri speciale
  • Folosinta echipamentului vasului cum ar fi piscinele, sezlongurile de pe punte, centrul de fitness, jacuzzi, clubul de noapte, sauna, baia cu aburi, prosoapele de plaja, biblioteca
  • Participare la toate activitatile zilnice: jocuri, cautari de comori, quizz-uri, turnee, karaoke, cursuri de dans, petreceri tematice
  • Muzica live, show-uri, cabaret in teatrul de la bord, petrecerile din programul croazierei.
  • Cursuri de sport (aerobic, stretching, bodydancing, step, etc) si asistenta din partea instructorilor de la sala de fitness
  • Servicii de concierge pentru bagaje in toate porturile de imbarcare si debarcare

TARIFUL NU INCLUDE:

  • Taxele portuare
  • Bauturile alcoolice si racoritoare (la cererea turistilor pot fi asigurate, contra cost, mai multe tipuri pachete de bauturi , o gama variata de vinuri )
  • Jocurile video, jocurile de la Casino, utilizarea internetului
  • Taxa pentru serviciu (Service charge)
  • Servicii personale (tratamente de infrumusetare, cumparaturi de la magazin, serviciu de curatare haine, convorbiri telefonice, consultatii centrul medical, meniuri speciale)
  • Transportul din tara catre locul de imbarcare si retur
  • Transferurile
  • Asigurarea medicala/de calatorie cu/fara storno inclus


    Newsletter

    Personalizeaza-ti vacanta

    Daca in ofertele noastre nu ai gasit ceva pe placul tau spune-ne ce vrei si ne vom stradui sa te ajutam.







      Nume si prenume

      Telefon

      E-mail

      Destinatie

      Din data Pana in

      Adulti

      Copii

      Buget (euro)